Markiewicz Biżuteria
Obrączki ślubne wykonane z dwóch kolorów złota.

kontakt:

Zakład w Poznaniu:

ul. Wodna 20

Paula Markiewicz
tel. 783-77-99-85

paula@zaklad-zlotniczy.pl

Grzegorz Pawlicki
tel. 663-93-25-93
grzegorz@zaklad-zlotniczy.pl

otwarte:
pon-pt: 11~18
sob: nieczynne

Istnieje możliwość telefonicznego umówienia wizyty.

Zakład w Międzychodzie

Mirosław Markiewicz
tel. 513-128-660
ul. 17 stcznia 11

otwarte:
pon-pt: 10~17
sob: 9~13

Sprawdź jak dojechać do firmy Zakład Złotniczy Mirosław Markiewicz.

Obrączki ślubne - niepowtarzalne, ręcznie wykonane.

Wszystkie nasze obrączki ślubne wykonywane są ręcznie. Każda para zrobionych przez nas obrączek ślubnych jest inna. Inna ponieważ jest wyjątkowa. Wyjątkowa tak jak wyjątkowi są nasi Klienci.

Ponieważ obrączki ślubne stanowią w życiu każdego związku bardzo ważną rolę, będąc symbolem miłości, nadziei, wzajemnego wsparcia i nierozrywalności dwojga ludzi wszystkie wykonujemy od początku do końca ręcznie, wyłącznie przy użyciu tradycyjnych technik i narzędzi. Każda para obrączek ślubnych która powstaje w naszej pracowni jest świadectwem naszej pracy i zaangażowania. Aby nasze obrączki miały duszę powstają według następujących kryteriów:

Obrączki ślubne z powierzonego złota:

Tak samo rygorystyczne zasady produkcji stosujemy przy wykonywaniu obrączek z powierzonego materiału. Wykonanie obrączek ze złota klienta jest doskonałym sposobem obniżenia kosztów ślubu i pozwala zaoszczędzić pieniądze ponieważ, koszt robocizny jest w większości przypadków kilkakrotnie niższy od ceny obrączek. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku obrączek o dużej wadze. Najczęściej obrączki wykonujemy identycznie jak te przeznaczone do sprzedaży czyli z czystego złota z dodatkiem odpowiednich ligur. W takim przypadku złoto klienta jest niejako "wymieniane" na obrączki i pozostaje opłacenie samej usługi wykonania obrączek. Wyjątkiem jest sytuacja gdy klient życzy sobie aby przetopić na obrączki powierzone nam złoto, np. poświęcone wcześniej obrączki kogoś z rodziny lub rodowy sygnet.

Ile złota potrzeba aby wykonać obrączki?

Aby wykonać najpopularniejsze obrączki czyli półokrągłe o szerokości 4,5mm, grubości około 1,5 mm w rozmiarach 13 i 21 wystarczy około 10 gramów złota próby 585. Dokładna waga zależna jest od rozmiarów obrączek. Całkowity ubytek materiału wynosi 10%. Przykładowo oznacza to, że aby wykonać obrączki o wadze 9 gramów potrzebujemy 9,9 grama złota tej samej próby.

Nie stosujemy żadnych ograniczeń odnośnie próby lub formy złomu złota. Przyjmujemy w rozliczeniu złoto w każdej postaci:

Przy rozliczeniu próbę złota przeliczamy na próbę wyrobu.

W razie pytań i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji, wycena i doradztwo jest bezinteresowna.

Co warto wiedzieć o obrączkach?

Cena obrączek zawsze podawana jest za parę. Wyjątkiem jest dorabianie brakującej obrączki.Przy zakupie obrączek z naszego złota grawer gratis!Wykonujemy także obrączki z powierzonego materiału. W przypadku przetapiania starej biżuterii wystarczy pokryć koszt robocizny, oprawy kamieni i ewentualnego grawerowania.


Grawerujemy także obrączki wykonane u innego producenta.


Obrączki cechowane są w Urzędzie Probierczym

Dlaczego warto zamówić obrączki właśnie u nas?

Przykładowe wzory obrączek:

Obrączki ślubne wykonane ze złota próby 585 w kolorze ciemny żółty.

Środki obrączek zostały zmatowione a brzegi wypolerowane. Obie powierzchnie oddzielone są równoległymi nacięciami. W damskiej obrączce o szerokości 6mm umieściliśmy brylant o wadze 0,015ct. Diament został oprawiony w tzw. karejkę. Potocznie takie rozwiązanie nazywa się "oprawą jubilerską". Obrączki ślubne wykonane zostały ze złota klienta.

Obrączki z białego złota.

Damska obrączka z dziesięcioma brylantami o średnicy około 2mm. Brylanty zostały oprawione w zawieszeniu od wewnątrz obrączki. Męska obrączka klasyczna, półokrągła. Obrączki ślubne wykonano z powierzonego materiału oraz brylantów należących do klienta.

Klasyczne obrączki ślubne z żółtego złota próby 585.

Męska rozmiar 27, szerokość 6 mm, damska rozmiar 11, szerokość 4 mm. Obie obrączki są półokrągłe. Waga pary: 11,75 grama.

Obrączki płaskie, 5,5mm, wykonane na zamówienie ze złota próby 585, kolor ciemny żółty.

Para wykończona na wysoki połysk z prostopadłymi krawędziami. Powierzchnia została utwardzona w celu zabezpieczenia przed porysowaniem oraz ułatwienia późniejszej pielęgnacji obrączek.

Złota obrączka ślubna, szerokość 3,5mm, grubość 1,15mm, półokrągła.

Brakująca obrączka dorobiona do pary pod kolor. Ponadto usługa obejmowała szlifowanie i polerowanie obrączki męskiej.

Obrączki klasyczne półokrągłe z żółtego złota. Szerokość 5mm.

Jeden z najbardziej popularnych modeli obrączek. Charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia i wygodą użytkowania. Bardzo łatwo też przywrócić je do stanu świetności nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania.

Klasyczne obrączki półokrągłe z białego złota. Szerokość 4mm.

Białe złoto powstaje poprzez stopienie czystego złota z odpowiednią ligurą zmieniającą jego kolor i właściwości fizyczne. Obrączki z białego złota są twardsze niż żółte, wolniej pokrywają się rysami. Na życzenie klienta białe złoto pokrywamy warstwą białego rodu co zabezpiecza je przed ciemnieniem i nadaje głęboki połysk.

Klasyczne obrączki srebrne - półokrągłe, szerokość 5mm.

Wykonujemy także obrączki ze srebra. Na życzenie klienta pozłacamy je lub rodujemy. Najczęściej wybieraną próbą srebra jest 925.

Złote obrączki płaskie - grawerowane.

Bazę do wykonania tej pary stanowiły  obrączki płaskie próby 585. Po wypolerowaniu przez środek zostały wygrawerowane skośne, równoległe linie oraz dwa rowki oddzielające części błyszczące i matowe. Całość usupełnia grawer z datą ślubu od środka obrączek.

Para obrączek z białego złota - płaskie 3mm szerokości.

Obrączki wykonane na specjalne zamówienie, grube lecz wąskie. Wykończone na wysoki połysk i porodowane.

Złota, półokrągła obrączka z trzema brylantami.

Brylanty oprawione w oprawy jubilerskie i ozdobione skośnym nacięciem powierzchni obrączki. Próba kruszcu 585, żółte złoto. Prezent z okazji 20 rocznicy ślubu.

Obrączki ślubne wykonane z dwóch kolorów złota.

Para solidnych obrączek wykonanych z rdzenia w kolorze żółtym i białych nakładek w formie fali. Dodatkowo wnętrze między nakładkami jest diamentowane a wierzch wypolerowany. Wewnątrz umieszczony został grawer z datą ślubu.

Zakład Złotniczy Mirosław Markiewicz - Wodna 20 61-661 Poznań; 17 Stycznia 5 64-400 Międzychód