Wyświetlanie wszystkich 14 wyników
Wyświetlanie wszystkich 14 wyników
Wyświetlanie wszystkich 14 wyników
Wyświetlanie wszystkich 14 wyników
Jednym z kluczowych elementów przy planowaniu ślubu jest zakup obrączek ślubnych. Przymierzając się do wyboru Waszych wymarzonych obrączek, warto zastanowić się wspólnie jakiego rodzaju biżuterii zamierzacie szukać. Czy mają to być obrączki ślubne z białego złota czy żółtego? Z grawerem czy bez? Zdobione czy gładkie? Wbrew pozorom, nie jest to taka prosta sprawa. Okazuje się, że wiele par ma rozbieżne oczekiwania względem obrączek ślubnych. Dlatego ważne jest byście wspólnie omówili swoje upodobania względem materiału z jakiego mają być wykonane Wasze obrączki ślubne, ewentualnych zdobień, kształtu produktu oraz ewentualnego graweru. Warto również udać się do wybranego jubilera, aby przyjrzeć się bliżej rodzajom dostępnych obrączek ślubnych. Na miejscu będziecie mogli określić ewentualny rozmiar i przede wszystkim – zaczerpnąć inspiracji. To z pewnością ułatwi podjęcie tej niezwykle ważnej decyzji.
Jeśli trafiliście na tą zakładkę, z pewnością zastanawiacie się nad wyborem obrączek ślubnych z białego złota. Jeszcze dziesięć lat temu obrączki ślubne wykonywano głównie z żółtego złota. Takie obrączki pamiętają nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie – klasyczne, proste i bez zbędnych zdobień. Dziś jednak ta tradycja powoli się zaciera. Przyszli małżonkowie coraz częściej sięgają po inne materiały takie jak białe złoto, różowe złoto, srebro, drewno czy tytan. Ogromnej zmianie na przestrzeni ostatnich lat uległo także podejście młodych ludzi do zdobień na obrączkach. Dziś grawer na obrączce to podstawa. Wiele osób decyduje się również na zdobienie obrączek za pomocą cyrkonii czy diamentów. Ponadto stosuje się wiele nowoczesnych technik zdobienia biżuterii, takich jak fasetowanie czy diamentowanie. Dzięki dostępności różnych materiałów, możliwości przebierania w najróżniejszych modelach, kształtach oraz zdobieniach biżuterii, każdy ma możliwość stworzenia obrączek ślubnych zgodnych ze swoimi indywidualnymi preferencjami.
Z pewnością zastanawiacie się czy obrączki ślubne z białego złota to dobry wybór. Co przemawia na korzyść białego złota? Jak zachowuje się białe złoto na przestrzeni lat użytkowania, czy jest to materiał, który sprawdzi się przy wyborze obrączek ślubnych? Niezależnie od wyboru materiału, trwałość obrączek ślubnych w głównej mierze będzie zależeć od tego w jaki sposób będziecie o nie dbać. Ta zasada dotyczy każdego rodzaju biżuterii. Co więc decyduje o przewadze białego złota nad innymi kruszcami? Z całą pewnością możemy stwierdzić, że jego wygląd. Jest podobne do srebra, jednak w przeciwieństwie do niego posiada charakterystyczny, olśniewający, lodowy połysk. Pięknie wygląda zarówno gładkie jak i zeszlifowane w wybrane wzory i zdobienia np. diamentowane, co doskonale widać chociażby na naszym modelu M-004 . Białe złoto znakomicie wygląda również w połączeniu z diamentami. Ich idealne dopasowanie możecie zobaczyć na przykładzie dostępnych w naszym sklepie produktów – obrączek z brylantami w modelu M-103 oraz w modelu M-102. Nie ulega wątpliwości, że wykorzystywane w naszej pracowni techniki zdobienia, wydobywają z białego złota to, co najpiękniejsze.
Zasady dbania o biżuterię są takie same niemal w każdym przypadku. Wyjątek stanowi biżuteria, do której wykonania wykorzystuje się elementy drewniane. W przypadku obrączek ślubnych z białego złota, należy pamiętać, że o jej trwałości w głównej mierze będzie decydować sposób jej traktowania. Chcąc wypolerować biżuterię w celu pozbycia się smug i plam, zawsze korzystajcie z miękkiej, bawełnianej ściereczki. Delikatnymi, okrężnymi ruchami należy pocierać powierzchnię produktu aż do momentu pozbycia się niechcianych zabrudzeń. Aby na dłużej zachować naturalny blask białego złota, pamiętajcie o zdejmowaniu Waszych obrączek do prac domowych. Są ludzie, którzy nie mają w zwyczaju zdejmowania swoich obrączek ślubnych. Jeśli jednak zależy Wam na jak najdłuższym zachowaniu doskonałego wyglądu Waszej biżuterii, zdejmujcie ją również kładąc się spać, przed pracą w ogrodzie lub uprawiając sport. Każda z tych sytuacji może narazić Wasze obrączki na niechciane urazy lub zarysowania. Niektóre uszkodzenia bywają bardzo kosztowne w naprawie, a czasem wymagają wykonania zupełnie nowej biżuterii.