Oryginalne pomysły na zaręczyny, czyli jak zaskoczyć swoją wybrankę

Oryginalne pomysły na zaręczyny, czyli jak zaskoczyć swoją wybrankę
Data opublikowania:11 lutego, 2021 Kategorie:Pierścionki zaręczynowe Ślubny poradnik

Miło patrzy się na zakochanych – widać u nich szczęście, bezgraniczną miłość, połączenie dusz, ciepło i troskę. Znalezienie swojej drugiej połowy nie jest proste, ale jeśli już się ją znajdzie to jest to niewątpliwie największa radość dla serca. Planowanie wspólnej przyszłości najlepiej rozpocząć od zaręczyn, ponieważ ślub zapieczętuje Wasz związek na zawsze i wstąpicie na nową drogę już jako małżonkowie. Nie masz planu na zaręczyny? W tym artykule podpowiemy jak zaskoczyć swoją wybrankę oryginalnym pomysłem. Wybierz coś, co do niej pasuje lub zrealizuj swój własny zamysł. Ty najlepiej wiesz co jej się spodoba.

Spis treści:

  1. Tradycyjne zaręczyny przy kolacji
  2. Zaręczyny w górach
  3. Zaręczyny w miejscu pierwszego spotkania
  4. Film ze wspomnieniami
  5. Napisz piosenkę
  6. Zaręczyny z motywem ulubionego filmu
  7. Pierścionek zaręczynowy – kluczowy element zaręczyn

Tradycyjne zaręczyny przy kolacji

Pyszna kolacja w dobrej restauracji, Wy elegancko ubrani miło spędzacie czas, rozmawiacie, śmiejecie się, dobrze się bawicie i wtedy Ty klękasz przy niej, wyjmujesz pierścionek zaręczynowy i prosisz swoją wybrankę o rękę. Scena znana z wielu filmów może teraz stać się rzeczywistością. Jest to tradycyjny pomysł na zaręczyny, który spodoba się każdej kobiecie. W ten sposób możesz uroczyście i romantycznie oświadczyć się dziewczynie, wybierz tylko dobrą restaurację, z pyszną kuchnią, którą oboje lubicie. Dla urozmaicenia możesz też poprosić kelnera, aby podał pierścionek Twojej wybrance na talerzyku lub wrzucił go do kieliszka z szampanem. Zaskoczenie gwarantowane.

Zaręczyny w górach

Idealnym pomysłem dla miłośników wspinaczki górskiej będą zaręczyny na szczycie góry. Wybieracie się w Tatry i chcecie zdobyć Rysy? A może planujecie podbić Trzy Korony? Weź ze sobą pierścionek zaręczynowy i poproś o rękę swoją dziewczynę na samym szczycie. Ukochana na pewno zapomni o zmęczeniu. Takie zaręczyny na pewno pozostaną pięknym wspomnieniem, o którym będziecie opowiadać znajomym i rodzinie. Dodatkowo macie zapewniony nieziemski krajobraz, który będzie towarzyszył Wam w trakcie przeżywania tego magicznego momentu. Pierścionek zaręczynowy z białego złota może podkreślić tę chwilę swoim błyszczącym niczym śnieg pięknem.

Zaręczyny w miejscu pierwszego spotkania

Jesteście sentymentalni? Pamiętacie wszystkie ważne daty dotyczące Waszego związku? Lubicie wracać po wspomnienia, tam gdzie już byliście? Jeśli tak, to doskonałym pomysłem będą zaręczyny w miejscu Waszego pierwszego spotkania, pierwszej randki lub pierwszego wspólnego wyjazdu. Niezależnie czy było to w parku, na lodowisku, w kawiarni czy na sopockim molo. Zabierz tam swoją ukochaną i wręcz jej pierścionek zaręczynowy z pytaniem „Czy wyjdziesz za mnie?”. Dzięki temu to miejsce stanie się dla Was jeszcze bardziej wyjątkowe niż wcześniej i na pewno obudzi wszystkie piękne wspomnienia z przeszłości. 

Film ze wspomnieniami

Są pary, które lubią fotografować i nagrywać swoje wspólne chwile – zarówno te codzienne, jak i te wyjątkowe, na przykład na wakacjach czy na randce. Posiadając wspólne zdjęcia i nagrania możesz zmontować z nich bardzo fajny pamiątkowy film. Wybierz najlepsze materiały, dodaj jakąś piosenkę, którą lubicie, a na końcu filmu dołącz slajd z napisem „Zostaniesz moją żoną?”. Będzie to piękna pamiątka na lata, którą będziecie mogli pokazać w przyszłości swoim dzieciom oraz wnukom.

Napisz piosenkę

Dobrze wychodzi Ci pisanie wierszy czy tekstów? Spróbuj napisać swojej ukochanej piosenkę! Wybierz gatunek muzyczny, który ona lubi i skomponuj coś własnego. Nie musi to być od razu hit, który usłyszymy w radiu, wystarczy coś od siebie, od serca, a na pewno partnerka będzie zachwycona oryginalnością Twojego pomysłu. Możesz zaśpiewać pop, zarapować czy nawet zawyć operę. Liczy się efekt zaskoczenia i oczywiście – zgoda ukochanej na ślub. Pamiętaj oczywiście o pierścionku zaręczynowym, który możesz jej wręczyć po zaśpiewaniu serenady.

Zaręczyny z motywem ulubionego filmu

Jeśli jesteś już na tym etapie związku, kiedy planuje się wspólną przyszłość, na pewno znasz swoją drugą połówkę na tyle dobrze by wiedzieć czy istnieją filmy lub seriale, na których punkcie ma fioła. Może jest fanką Harrego Pottera, Gwiezdnych Wojen czy Bing Bang Theory? Wybierz pierścionek zaręczynowy pasujący do tego klimatu i zorganizuj tematyczne pudełko oraz rekwizyty. Możesz przebrać się za jej ulubioną postać z filmu albo przygotować scenerię w domu. Dziewczyna na pewno będzie zachwycona, ponieważ dodatkowo zwrócisz jej uwagę na to jak dobrze ją znasz. Personalizowane niespodzianki cieszą najbardziej.

Pierścionek zaręczynowy – kluczowy element zaręczyn

Obmyślając swój plan zaręczynowy nie możesz zapomnieć o zakupie pierścionka zaręczynowego, który jest kluczowym elementem tego wydarzenia. Symbolizuje on miłość, wierność i zwiastuje nadchodzący ślub. Moment włożenia pierścionka zaręczynowego na palec ukochanej jest chwilą niezwykłą, więc musisz pamiętać, aby mieć go przy sobie podczas oświadczyn. Jeśli nie wiesz jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, polecamy przeczytać nasz artykuł Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – Zakład złotniczy.

Planując zaręczyny możesz skorzystać z naszych podpowiedzi albo zrealizować swój własny pomysł. Najważniejsze jest, aby Twoja ukochana powiedziała „TAK” niezależnie od miejsca czy okoliczności. Powodzenia!