Obrączki ślubne z grawerem – nasze pomysły

Obrączki ślubne z grawerem – nasze pomysły
Data opublikowania:19 lipca, 2021 Kategorie:Biżuteria ślubna Obrączki ślubne Ślubny poradnik

Obrączki ślubne to chyba najbardziej nacechowana symbolicznie znana nam biżuteria. Ślub od dawien dawna był chwilą niezwykle ważną, jak nie najważniejszą w życiu człowieka, a wymiana obrączek ślubnych miała być namacalnym dowodem złączenia dwóch dusz w jedno. Dlatego właśnie do wyboru obrączek ślubnych podchodzimy z tak wielkim zaangażowaniem. Każdy element tej kluczowej dla całego przedsięwzięcia chwili, musi być dokładnie zaplanowany i przemyślany. A czy istnieje coś bardziej osobistego i intymnego, niż obrączki ślubne z grawerem?

Dlaczego warto grawerować obrączki ślubne? 

Każda para pragnie, by jej obrączki były wyjątkowe. Chcąc nadać obrączkom ślubnym osobistego charakteru warto zastanowić się nad grawerem wewnątrz pierścienia. Dlaczego właściwie warto grawerować obrączki ślubne? Czy płynie z tego jakaś korzyść poza samym walorem estetycznym i sentymentalnym? Otóż grawer to nie tylko ozdoba, która będzie Wam przypominać o tym wyjątkowym dniu, kiedy wspólnie stanęliście na ślubnym kobiercu. To także niezwykle praktyczne rozwiązanie, które w przypadku zgubienia obrączki, gwarantuje większą możliwość na jej odzyskanie za sprawą cechy charakterystycznej, właśnie w postaci graweru wewnątrz. Ponadto dokonując zakupu obrączek ślubnych w Zakładzie Złotniczym Markiewicz, wykonanie graweru otrzymujecie Państwo w prezencie, dlatego warto się na nie zdecydować. 

Jak wybrać grawer dla obrączek ślubnych?

Są takie pary, które od razu wiedzą jak mają wyglądać ich obrączki ślubne, oraz co na nich wygrawerować, jednak zdecydowana większość klientów potrzebuje czasu, a także inspiracji, aby spersonalizować pod siebie wybrane obrączki. Wbrew pozorom, wybór grawera nie musi stanowić aż tak wielkiego wyzwania. Wystarczy trochę się zastanowić. Może macie, jak wiele par, swoją piosenkę, która zawsze przypomina Wam o sobie nawzajem i to fragment jej tekstu moglibyście zawrzeć na swoich obrączkach ślubnych? A może jest sentencja szczególnie bliska Waszemu sercu, która w trudnych chwilach przypomina o łączącym Was uczuciu? Być może posiadacie wspólną pasję, która Was napędza i dodaje kolorów wspólnemu życiu jak jazda na rowerze, chodzenie po górach czy muzyka?  Każdy element w życiu, który składa się na Wasz związek może stanowić świetną bazę dla wyboru grawera w obrączkach ślubnych. 

Grawer z datą Waszego ślubu

To chyba najczęściej wybierana opcja przy grawerach wykonywanych na obrączkach ślubnych. Daty są ważne, szczególnie dla Pań, które są bardziej romantyczne i sentymentalne od Panów. Cenią i pielęgnują w sobie pamięć o wyjątkowych chwilach i tego samego często wymagają od swoich partnerów. Niestety Panowie nierzadko mają skłonność do zapominania dat, dlatego obrączki z datą Waszego ślubu są idealną opcją dla tych, którym w wirze codziennych obowiązków zdarza się zapomnieć o ważnych rocznicach. Niech grawer z datą Waszego ślubu codziennie przypomina Wam o chwili, w której powiedzieliście “Tak” Waszemu wspólnemu życiu. Dzięki dacie umieszczonej wewnątrz pierścienia obrączki będziecie mogli odliczać dni do tego jednego momentu w ciągu roku, gdy wspólnie będziecie mogli świętować kolejną rocznicę związku.

Grawer z cząstką siebie

Czy może być romantyczniejszy gest od wygrawerowania na obrączkach ślubnych zapisu bicia serca ukochanej osoby? Przecież to właśnie serce jest symbolem miłości jaki powszechnie znamy. Zapis jego bicia umieszczony wewnątrz obrączki ślubnej mówi o tym, że jego serce zawsze będzie bić dla niej, a jej serce, zawsze dla niego. To piękna metafora tego, co w związku liczy się najbardziej – miłości, która sprawiła, że dwie osoby zdecydowały się spędzić ze sobą życie. Drugim pomysłem na grawer o podobnym charakterze są obrączki z odciskami palców. Linie papilarne widoczne na naszych dłoniach są jedyną w swoim rodzaju kombinacją wgłębień na ciele człowieka. Są wyjątkowe i niepowtarzalne, ponieważ nie znajdziesz drugiej osoby o takich samych odciskach palców. Pomysł na grawer z odciskami palców z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto pragnie by jego obrączka miały osobisty i charakterystyczny wydźwięk. 

Grawer z sentencją na całe życie

Uwielbiamy sentencje, niektóre z nich towarzyszą nam na każdym kroku, a inne napływają w momentach życia, których idealnie wręcz dotyczą. Zdarzy się, że tekst jakiejś piosenki stanie się odbiciem wszystkich naszych uczuć, fragment jakiejś książki sprawi, że zadrży nam serce, a myśl jakiegoś filozofa sprzed tysięcy lat, okaże się hasłem tak szczerym i prawdziwym, że zapragniemy nieść je ze sobą przez całe życie. Każda z takich sentencji, które chwytają za serce i stanowią dla Was myśl przewodnią w życiu, może stanowić doskonały materiał na grawer dla obrączek ślubnych. Oczywiście istnieje szereg najczęściej wybieranych sentencji, które idealnie wpasowują się w klimat wspólnego życia przyszłych małżonków, jednak nie zapominajmy, że pragniemy by sentencja, którą umieścimy na swoich obrączkach była hasłem bliskim naszemu sercu, które z dumą będziemy nieść przez życie. Przykłady cytatów z piosenek oraz książek, znajdziecie poniżej:

 • “Tylko mnie kochaj”
 • “Zawsze tam, gdzie Ty”
 • “Amor omnia vincit – Miłość zwycięża wszystko”
 • “Ib imo pectore – Z głębi serca”
 • “Abyśmy byli jedno”
 • “Miłość odkrywa się kochając”
 • “Miłość nigdy nie ustaje”
 • “Miarą miłości jest miłość bez miary”
 • “Prócz Ciebie nic”
 • “Miłość jest największą przygodą”
 • “Jesteś miłością mojego życia”
 • “Dwie dusze, jedno serce”
 • “Kocham Cię kochanie moje”
 • “Zrób mi tę przyjemność, uwielbiaj mnie mimo wszystko”
 • “Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”

Grawer na obrączkach z symbolem wspólnej pasji

Raczej w każdym związku znajdzie się element wspólny, czyli coś co was łączy, jakaś wspólna pasja lub po prostu coś, co lubicie robić razem. Są pary, które z prawdziwą pasją oddają się wspólnym zainteresowaniom i jest to kluczowym elementem ich związku. Takie pary przeważnie stawiają na grawery z symbolem zainteresowań, które wspólnie dzielą. Zastanówcie się czy macie taką rzecz, którą uwielbiacie robić wspólnie i przenieście ją do wnętrza Waszych obrączek ślubnych. Uwielbiacie górskie wycieczki, wspinaczki czy wędrówki? Grawer z pasmem górskim, zwłaszcza tym konkretnym, z którym wiążecie jakieś wyjątkowe wspomnienia, będzie strzałem w dziesiątkę. Uwielbiacie wycieczki rowerowe, a w każdej wolnej chwili łapiecie za kierownicę i wskakujecie na siodełko, by wspólnie pedałować w nieznane? Wygrawerujcie sobie wewnątrz obrączek malutki rower, symbol trasy, liczbę wspólnie przejechanych kilometrów czy też tych kilometrów, które jeszcze chcecie przejechać we dwoje. Uwielbiacie filmy i seriale? Z pewnością są wśród Was fani Gwiezdnych Wojen, Harry’ego Potter’a, Marvela czy Władcy pierścieni. Jeśli darzycie wspólną miłością konkretną serię, warto zastanowić się nad grawerem w tym klimacie. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. 

Obrączki ślubne z podwójnym grawerem

Bardzo popularny w ostatnich latach stał się sposób grawerowania myśli na obrączkach rozdzielnie – część na jednej, druga część na drugiej obrączce. Ich urok polega właśnie na tym, że aby poznać całość, trzeba połączyć obie obrączki w jedno. Jest to również bardzo symboliczne działanie, które może pokazywać, że dwie połówki łączą się i dają jedną, doskonałą całość. Podajemy przykładowe teksty dla obrączek o rozłącznym grawerze:

 • Gdzie Ty…
  … tam i ja
 • Co Bóg złączył…
  …człowiek niech nie rozdziela
 • Wszystko z Tobą…
  …Nic bez Ciebie
 • Miłość…
  …to My
 • Odtąd jedno…
  …Choć nadal dwoje
 • Miarą miłości jest…
  …miłość bez miary
 • Składam serce…
  …w Twoje ręce

Na jakikolwiek grawer się nie zdecydujecie, pamiętajcie, że ma on być ważny dla Was obojga. Obrączki ślubne, które wymienicie między sobą w tym najważniejszym dniu, staną się nieodzownym elementem Waszego życia i symbolem gorących uczuć, którymi nawzajem się obdarzyliście. Niech więc grawer widoczny na Waszych obrączkach będzie prowadził Was przez życie i przypominał o tym, dlaczego te 5, 10 czy 20 lat temu zdecydowaliście się ramię w ramię podążyć wspólną ścieżką. 


Do każdej naszej obrączki oferujemy grawer gratis


Czytaj również


Obrączki ślubne klasyczne