Obrączki ślubne – z brylantem czy bez?

Obrączki ślubne – z brylantem czy bez?
Data opublikowania:29 kwietnia, 2021 Kategorie:Biżuteria ślubna Obrączki ślubne Ślubny poradnik

Gdy już wiadomo, że nie ma innej drogi, jak ta przed ołtarz ze swoją wybranką serca, pojawia się ważne pytanie „Jaką obrączkę ślubną wybrać?” Salonów jubilerskich jest całe mnóstwo, a każdy z nich oferuje równie wiele wspaniałych oraz różnorodnych pierścionków ślubnych. Czym więc się kierować? Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę? Pomijając kwestię zasadniczą, czyli rozmiar, należy zwrócić uwagę na inne detale, np. ozdoby. Pod tym względem wyróżniają się obrączki ślubne z brylantem. Kiedy sprawdzają się te z kamieniem, a kiedy gładkie?

Dlaczego warto zdecydować się na obrączkę ślubną z brylantem?

Brylant dopieszcza i dowartościowuje

Brylant to nie diament, to oszlifowany kamień, a jego obecność sprawia, że obrączka zyskuje miano biżuterii ekskluzywnej. Jest to podarunek, który z pewnością będzie napełniał przyszłą małżonkę radością, a także uczuciem komfortu; przynosił pocieszenie i przypominał o łączącym was szczerym uczuciu w dniach, kiedy nie będzie się układać idealnie w związku lub w życiu. Poza tym brylant na palcu pięknie się mieni, otulając kobietę swoim naturalnym blaskiem, jego noszenie z pewnością będzie potęgować poczucie pewności siebie oraz piękna, dowartościowując i dopieszczając.

Obrączka z brylantem jest bardziej efektowna

W przeciwieństwie do obrączek bez ozdobnego kamienia, obrączki z brylantem zdecydowanie zyskują na efektywności. Dzięki obecności jednego lub kilku kamieni przyciągają wzrok oraz intrygują. Ponadto są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, ponieważ układ kamieni na obrączce może być podyktowany osobistymi preferencjami przyszłej właścicielki, dzięki czemu biżuteria otrzymuje swój osobisty, indywidualny charakter. Obrączka z brylantem z pewnością będzie idealnym zwieńczeniem uroczystego wesela, które już niebawem Was czeka. Taka biżuteria niewątpliwie sprawi, że zaślubiny staną się bardziej uroczyste i magiczne, szczególnie dla panny młodej.

obrączka z brylantem namacalnym dowodem miłości

Jeśli osoba zakochana pragnie również wyrazić za pomocą obrączki jak bardzo kocha swoją wybrankę, pierścionek z brylantem będzie tego dowodem. To piękna i przede wszystkim wartościowa biżuteria. Z uwagi na obecność brylantu będzie warta znacznie więcej niż pierścionek bez takiej ozdoby. Przyszła panna młoda z pewnością doceni taki wybór, a brylant w obrączce przypominać jej będzie jak wiele znaczy dla swojego wybranka.

Kiedy warto zdecydować się na gładki pierścionek ślubny?

Pierścionek ślubny gładki jest tańszy i bardziej elastyczny

Obrączka ślubna gładka to klasyka, więc będzie idealnym podarunkiem dla wybranki, która ceni sobie rodzinne tradycje i wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest to także dobry wybór, kiedy bierze się pod uwagę możliwość chęci zmiany biżuterii w przyszłości. Pierścionki gładkie znacznie łatwiej zmniejszać, powiększać i modyfikować. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ z biegiem lat dłonie z pewnością będą się zmieniać, a co za tym idzie, konieczne będzie dokonanie zmian chociażby w obwodzie biżuterii, zwłaszcza tej ważnej dla nas i noszonej na co dzień, jak właśnie obrączki ślubne. Po założeniu na palec zmodyfikowany pierścionek ślubny będzie prezentować się równie atrakcyjnie jak przed przeróbką u jubilera. Gładka obrączka ślubna jest również bardziej przystępna cenowo, a do tego wykonuje się ją z tradycyjnego złota o żółtym odcieniu, jak i z różowego i każdego innego metalu, dostępnego w danym zakładzie jubilerskim. Można więc „zaszaleć” i postawić na oryginalny odcień zamiast zamykać się w standardowych ramach.

Gładkiej obrączki ślubnej nie trzeba zdejmować

Wybierając gładką obrączkę ślubną, nie trzeba mieć obaw co do jej specjalnego traktowania. Może być noszona cały dzień oraz noc, jak i również przy wykonywaniu większości czynności. Pierścionek ten właściwie nie traci swojego eleganckiego wyglądu, a do tego nie będzie sprawiał problemu jeśli chodzi o codzienną garderobę i wybór akcesoriów, ponieważ wpasuje się w klimat każdej stylizacji. Obrączka gładka, bez diamentu nie będzie przeszkadzać zimą, gdy konieczne będzie noszenie ciepłych rękawiczek, co często sprawia problem, jeśli posiada się pierścionek z kamieniem dużych rozmiarów. Wiele par podczas wyboru obrączek skupia się na tym, by biżuteria Pani i Pana młodego do siebie pasowała, a decydując się na dwie gładkie obrączki, para ma identyczną biżuterię na swoich dłoniach. To niejednokrotnie również oddziałuje pozytywnie na sferę emocjonalną obydwojga.

Gładka obrączka ślubna z grawerem

Pomijając przysięgę małżeńską, którą Para Młoda wygłasza do siebie nawzajem w obecności zgromadzonych, każde z zakochanych z pewnością chciałoby podarować swojej połówce parę słów specjalnie od siebie. Można je sformułować i zatrzymać w taki sposób, by już na zawsze pozostały blisko ukochanej osoby. Decydując się na gładką obrączkę ślubną, warto więc od jej wewnętrznej strony zawrzeć grawer takiego napisu lub symbolu, który wyrazi wszystko to, co chciałoby się powtarzać najbliższej lub najbliższemu każdego dnia, do końca życia. Intymny grawer to idealny sposób na to, by ukryć płomienne przyrzeczenie przed oczami wszystkich dokoła i zachować je tylko dla Was.


Czytaj równieżObrączki ślubne klasyczne