Modne wzory obrączek ślubnych w 2023r.

Modne wzory obrączek ślubnych w 2023r.
Data opublikowania:26 lipca, 2020 Kategorie:Biżuteria ślubna Obrączki ślubne Ślubny poradnik

Moda zmienia się z roku na rok, czasem dany styl wraca po kilku latach i znowu jest na topie. Pojęcie mody najczęściej wszystkim się kojarzy z ubiorem, ale tak naprawdę dotyczy wielu różnych kwestii. Może dotyczyć samochodów, imion nadawanym dzieciom, a także biżuterii i obrączek ślubnych. Część nowożeńców chce wybrać tradycyjne obrączki, a inni wolą zdecydować się na taki wzór obrączek ślubnych, który jest w danym roku na topie. Moda wśród obrączek ślubnych może się zmieniać w taki sposób, że aktualnie inny metal szlachetny będzie popularny lub na przykład inny wzór. Jakie są modne wzory obrączek ślubnych w 2020 roku? Poniżej przedstawiamy 5 najczęściej wybieranych modeli przez narzeczonych.

1. Obrączki klasyczne – z żółtego złota

Najpopularniejszym wzorem obrączek od wielu lat są obrączki klasyczne półokrągłe z żółtego złota. Taka obrączka na palcu wszystkim kojarzy się z symbolem małżeństwa i nosi się ją tylko w takim celu.

Jest to wzór klasyczny i można powiedzieć, że już tradycyjny w Polsce. Wielu z nas kojarzy te obrączki z dłoni swoich rodziców czy dziadków, ponieważ kiedyś wybierany był tylko ten styl obrączek ślubnych.

Jest również możliwość zamiast półokrągłych obrączek zamówić obrączki płaskie albo z soczewką

Powyższe obrączki można znaleźć tutaj

2. Obrączki z białego złota

Drugim modelem obrączek często wybieranym przez nowożeńców w tym roku jest model z białego złota, również w klasycznym półokrągłym kształcie. Różnią się one tylko kolorem złota od wzoru opisanego wyżej. Nie każdy lubi nosić biżuterię z żółtego złota, więc jest to dobra alternatywa. Są to obrączki klasyczne, ładne i pasujące do wszystkiego.

3. Obrączki z drewnem

W roku 2020 popularność zyskały obrączki z drewnem. Nie były one wcześniej tak często spotykane w salonach jubilerskich i na palcach młodych par, aczkolwiek w tym roku są one aż na trzecim miejscu w rankingu najczęściej wybieranych wzorów. Oczywiście wachlarz modeli obrączek ślubnych z drewnem jest duży, ponieważ para narzeczonych oprócz odcienia drewna może też wybrać kształt i rodzaj metalu szlachetnego. Obrączki ślubne z drewna wyglądają bardzo elegancko i oryginalnie. Umożliwiamy dostosowanie takich obrączek pod własne upodobania i możecie Państwo wybrać rodzaj drewna jak i kolor złota.

Powyższy przykład to obrączki z białego złota i drewnem hebanowym

4. Obrączki z brylantami

Kolejne miejsce w rankingu mają obrączki ślubne z brylantami. Jest to ciekawa innowacja, ponieważ obrączki młodej pary nie są takie same. Co prawda mają ten sam kształt i są wykonane z tego samego metalu szlachetnego, aczkolwiek obrączka ślubna dla żony ma brylanty, a obrączka dla męża jest gładka lub z delikatnym wzorkiem. W
tym przypadku można wybrać nie tylko kształt i metal szlachetny, ale też rodzaj brylantu, który będzie ozdabiał obrączkę panny młodej.

Przykładowe zdjęcie to obrączki z żółtego złota oraz trzema brylantami o łącznej masie 0,045 ct

5. Obrączki z białego i żółtego złota

Na ostatnim miejscu naszego TOP5 są obrączki ślubne wykonane z dwóch rodzajów metali szlachetnych. Najczęściej jest to wzór z żółtego złota i białego złota, aczkolwiek kombinacje mogą być różne, ponieważ na rynku pojawiają się też obrączki z czarnego czy różowego złota. Jest to wzór popularny już od kilku lat i nadal często wybierany przez nowożeńców. Dwukolorowe obrączki wyróżniają się i ładnie prezentują na dłoniach.


Inne modele, takie jak na przykład obrączki diamentowane lub obrączki z tytanu również są wybierane przez młode pary, ale nie tak często jak te opisane powyżej. Czas popularności niektórych wzorów już minął, a inne modele jeszcze nie weszły do aktualnego kanonu mody. Jednak niezależnie od tego jakie wzory obrączek są aktualnie modne, to narzeczeni powinni pamiętać, że obrączki ślubne muszą podobać się przede wszystkim im samym. Moda się ciągle zmienia, a obrączki wybiera się na całe życie i mają one symbolizować miłość i trwałość ich małżeństwa. Obecnie wybór obrączek jest naprawdę duży, więc nikt nie powinien mieć problemu,
aby znaleźć swój wymarzony model lub samemu go stworzyć poprzez konfigurator obrączek u jubilera, który ma taką usługę w swoim salonie.


Czytaj również