Jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać obrączki ślubne?
Data opublikowania:8 listopada, 2018 Kategorie:Biżuteria ślubna Obrączki ślubne Ślubny poradnik

Zwyczaj wymiany obrączek na ceremonii ślubnej to piękna tradycja, której korzenie sięgają czasów starożytnych. Już wtedy obrączki miały znaczenie wielowymiarowe – nie były jedynie kawałkami metalu potrzebnymi do zawarcia związku małżeńskiego lecz od dawien dawna stanowiły symbol niekończącej się miłości. Obrączki splatały ze sobą losy dwojga obcych ludzi, ich obopólna wymiana sprawiała, że od dnia zaślubin małżonkowie stawali się jednością, jednym ciałem i jedną duszą, a decyzja, którą podjęli rozpościerała przed nimi wspólną drogę życia.
Wybór obrączek ślubnych w wielu przypadkach nie jest tak prostym zadaniem jakby się mogło wydawać. Niegdyś oferta towarów w zakładach złotniczych była bardzo ograniczona. Obrączki ślubne wykonywane były głównie ze złota, dostępne jedynie w klasycznych wzorach. Dzisiaj młode pary mogą przebierać w materiałach, rozmaitych motywach jak i również oryginalnych formach biżuterii ślubnej.

Jak więc zabrać się do wyboru obrączek ślubnych? W pierwszej kolejności najlepiej zastanowić się wspólnie nad ogólnymi oczekiwaniami. Czy w kręgu Waszego zainteresowania znajdują się klasyczne obrączki czy jednak chcecie postawić na coś nietuzinkowego? Złoto czy jednak inny kruszec? Grawer czy gładka obrączka, a jeśli grawer to jak będzie wyglądał – czy będzie to data, ulubiona sentencja, a może coś bardziej osobistego jak odciski Waszych palców lub zapis bicia serca? I w końcu – jaki mamy budżet? Jest wiele pytań, które należy zadać zanim przystąpi się do rzeczywistego kupna obrączek ślubnych. Na wiele z nich możecie odpowiedzieć sobie sami, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości Nasz zakład złotniczy służy profesjonalną radą.

Klasycznie czy nietuzinkowo?

Wszystko zależy od upodobań młodej pary. Są osoby, które lubują się w klasycznych wzorach i materiałach. Nie ma co ukrywać – takie modele obrączek ślubnych przez swoją prostotę oraz uniwersalność są po prostu piękne i gustowne. Niektórzy znajdują upodobanie w wysadzanych diamentami pierścionkach, co też uwidacznia się przy wyborze obrączek ślubnych. Inni chcą tchnąć w swoją biżuterię ślubną cząstkę samych siebie i tym sposobem grawerują na obrączkach swoje odciski palców, zapisy bicia serca, łączącą ich sentencję lub po prostu symbol zespalającej ich wspólnej pasji. Niepowtarzalne obrączki ślubne to na pewno strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą żeby ich biżuteria ślubna była naprawdę wyjątkowa.
Jaki materiał wybrać?

To również rzecz gustu, aczkolwiek przyjęło się, że obrączka powinna być złota. Dziś już wiele par odchodzi od tego zwyczaju i szuka innych, oryginalniejszych materiałów. Żółte złoto oczywiście wciąż jest w czołówce kruszców wykorzystywanych do tworzenia biżuterii ślubnej, jednak nie mniejszą popularnością cieszą się obrączki z białego złota oraz obrączki z różowego złota. Dla ceniących sobie oryginalny styl i charakter istnieje możliwość wyboru obrączki tytanowej. Obrączki tytanowe wyróżnia przede wszystkim wyjątkowo wysoka odporność na ścieranie, czego nie można powiedzieć o obrączkach złotych. Dodatkowo możliwe jest wykonanie obrączek łączących w sobie dwa wybrane kruszce np. złoto ze srebrem jak i białe złoto ze złotem żółtym. Zaskakująca jest możliwość łączenia w obrączce metalu z materiałem drewnianym – piękną i pełną wyjątkowego charakteru propozycją w tym przypadku są obrączki tytanowe z drewnem hebanowym, dostępne w ofercie naszego sklepu.

 

Czy grawerować?

Grawery wykonywane na obrączkach zwykle reprezentują sobą coś osobistego dla danej pary – ilustrują wspólną pasję, łączące ich motto lub przedstawiają graficzny lub też słowny zapis wspólnych uczuć. Jednak nawet jeśli nie macie pomysłu na oryginalny grawer, warto wygrawerować chociażby datę ślubu lub Wasze inicjały. Taki zabieg nada obrączkom wyjątkowego i bardziej osobistego charakteru. Dodatkowo w przypadku zgubienia obrączki, czego rzecz jasna nikt nikomu nie życzy, łatwiej szukać takiej, która ma cechy szczególne.

Przykład obrączek ślubnych z niepowtarzalnym grawerem. Obrączki dostępne tutaj

 

Warto również dodać, że przy zamawianiu u nas obrączek grawer otrzymujecie państwo gratis

Jak to jest z tym budżetem?

Wiele par obawia się kosztów związanych z zakupem obrączek ślubnych. Zakres cen obejmujący biżuterię ślubną jest naprawdę ogromny, co również oznacza, że każdy powinien znaleźć takie obrączki, których zakup nie będzie spędzał snu z powiek. Warto przyjrzeć się różnym opcjom jeśli chodzi o wybór kruszców – obrączki złote zawsze będą droższe o tych srebrnych czy tytanowych, jednak są również inne aspekty, cenne przy wyborze biżuterii takie jak trwałość materiału czy chociażby nasze osobiste upodobania. Nie każdemu przecież musi podobać się złoto. Chcąc zaoszczędzić na kupnie obrączek można również skorzystać z możliwości wykonania obrączek z dostarczonego przez klienta materiału, co jest oczywiście możliwe właśnie w Naszym zakładzie. W takim przypadku cena obrączek automatycznie spada.