Jaki materiał dla obrączek ślubnych?

Jaki materiał dla obrączek ślubnych?

Najlepszy materiał na obrączki ślubne

Z jakiego materiału powinny być wykonane obrączki ślubne? To jedno z głównych pytań jakie zadają sobie przyszli małżonkowie. Do ślubu zostało już tak niewiele czasu, a Wy nadal nie podjęliście decyzji? Trudno się dziwić. Wybór jest spory, a decyzja jedna, jedyna na całe życie, dlatego musi być przemyślana, a temat przerobiony od A do Z, wszystkie opcje sprawdzone, każda propozycja rozpatrzona. Dzisiaj postaramy się rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości w temacie wyboru materiału na obrączki ślubne

Na pierwszy ogień obrączki z żółtego złota

 

Żółte złoto jest w czołówce materiałów wybieranych przez narzeczonych do wykonania ślubnych obrączek. Nic dziwnego. Jest piękne, klasyczne i trwałe. Ponadto wiele par wybierając obrączki ślubne sięga po żółte złoto ze względu na jego ponadczasowy charakter. Było modne 20 lat temu, 50 lat temu… i dzisiaj też jest modne. Wielu z nas myśląc o obrączkach ślubnych, widzi obrączki swoich rodziców czy też dziadków – wykonane oczywiście z żółtego złota. Obrączki z żółtego złota po prostu budzą pozytywne skojarzenia i w jakiś sentymentalny sposób, pozwalają sięgnąć do korzeni. Kiedyś nie było mowy o obrączkach z innego kruszcu, obrączki musiały być złote, inaczej nie zasługiwały na miano obrączek ślubnych. Jeśli zdecydujecie się wybrać obrączki z żółtego złota, pozostanie jedynie kwestia wyboru próby złota. Do produkcji biżuterii używa się złota o próbach 333, 585 i 750. Wbrew pozorom, najbardziej odpowiednia do wyrobu biżuterii jest próba 585, która dzięki odpowiedniej ilości złota, zachowuje piękny kolor i połysk, a także zawiera w sobie odpowiednią ilość twardszych metali, które pozwalają na zachowanie trwałego kształtu obrączek. Należy pamiętać, że złoto to materiał bardzo miękki, a więc podatny na odkształcenia, dlatego tak ważny jest wybór jego odpowiedniej próby.

A może obrączki z białego albo różowego złota?

Zarówno białe jak i różowe złoto stanowią ciekawą alternatywę dla złota żółtego. Jednak nie każdy wie czym tak właściwie jest złoto białe czy złoto różowe. Już pędzimy z odpowiedzią. Białe złoto to nic innego jak złoto żółte, posiadające domieszki innych metali takich jak srebro, nikiel czy pallad. Obrączki wykonane z takiego złota mają piękny biały kolor na całym przekroju. Nie wycierają się i nie zmieniają barwy. Obrączki z białego złota wykonywane w naszym zakładzie złotniczym nie wymagają tak zwanego rodowania, które stosuje się przy produkcji biżuterii z białego złota, by podbić jej refleks. Oczywiście na życzenie klienta możliwe jest pokrycie obrączek z białego złota warstwą rodu w celu zwiększenia blasku biżuterii. Warto w tym miejscu wspomnieć, że dzieje się tak, ponieważ rod odbija 100% światła, a białe złoto około 90%. Proces rodowania umożliwia także dopasowanie barwy obrączek do pierścionka wykonanego z białego złota.
W ostatnim czasie złoto różowe bardzo zyskało na popularności – króluje w drobnych, kobiecych dodatkach i domowych ozdobach, ale nie tylko. Różowe złoto stało się tak popularne, że jego nazwę zaczęto już wykorzystywać jako określenie koloru, co uwidacznia się nawet na rynku kosmetycznym! Czym jest to popularne różowe złoto i skąd wzięło swój niepowtarzalny kolor? Różowe złoto swoją barwę zawdzięcza dodatkowi miedzi. W zależności od tego jak dużo miedzi zostaje dodane do stopu złota, zyskujemy złoto o delikatniejszym lub głębszym różowym odcieniu.

A co ze srebrnymi obrączkami?

Srebrne obrączki ślubne są zdecydowanie rzadziej wybierane niż obrączki z metali, z którymi zapoznaliśmy się powyżej. Głównie ze względu na mniejszą trwałość, a także przez tendencję srebra do zmiany swojego koloru. Wraz z upływem czasu i w wyniku wielu czynników zewnętrznych takich jak działanie wody czy środków chemicznych srebrna biżuteria śniedzieje. Oczywiście taką biżuterię można poddawać regularnemu czyszczeniu, niemniej może być to dosyć kłopotliwe. Trzeba pamiętać, że obrączki ślubne są biżuterią, którą nosimy nie od święta, lecz każdego dnia, dlatego tak ważne jest by materiał, z którego zostaną wykonane był trwały i odporny na uszkodzenia.

Na koniec obrączki tytanowe

Na ich korzyść przemawia przede wszystkim to, że są świetną alternatywą dla osób uczulonych na srebro oraz złoto. Tytan to metal cechujący się ogromną trwałością, odpornością na korozję, ale też lekkością. Właśnie ze względu na lekkość tego metalu, obrączki z niego wykonywane bardzo przyjemnie się noszą. Niegdyś produkty tytanowe miały nieatrakcyjny, szaro-brązowy odcień i przez to metal ten nie był wykorzystywany do produkcji biżuterii. Dziś, dzięki nowoczesnym technologiom, obrączki tytanowe zyskały szaro-srebrny kolor, zbliżony do klasycznego srebra i są idealnym zamiennikiem złotej oraz srebrnej biżuterii.
Istnieje jak widać ogrom możliwości, jeśli chodzi o wybór materiału na obrączki ślubne. Tych, którzy w obliczu zbyt wielu możliwości wyboru czują, że zaraz dostaną zawrotu głowy, powinien pocieszyć fakt, że obszerna gama możliwych do wybrania materiałów, umożliwia dobranie biżuterii całkowicie zgodnej z Waszymi upodobaniami. Przypominamy, że obrączki ślubne to biżuteria na całe życie i polecamy podejść do tematu z głową.

Jeśli podobają Ci się przedstawione wyżej obrączki ale chciałbyś/chciałabyś wykonać je w innym kolorze bądź z dodatkową modyfikacją? Skontaktuj się z nami i poproś o wycenę! Bardzo chętnie podejmiemy się z realizacją na zamówienie


Czytaj również