Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy
Data opublikowania:19 grudnia, 2018 Kategorie:Pierścionki zaręczynowe Ślubny poradnik

Zaręczyny to jeden z tych momentów w życiu, do których wielokrotnie wraca się myślami. To moment, którego kobiety niecierpliwie wyczekują, a mężczyźni… no właśnie, zazwyczaj błądząc jak we mgle, próbują sprostać oczekiwaniom swojej wybranki serca.

Drodzy panowie, jeżeli znaleźliście się tutaj to znaczy, że przymierzacie się do podjęcia jednej z najważniejszych decyzji w Waszym życiu. Nasz zakład złotniczy istnieje po to, aby spełniać marzenia o biżuterii doskonałej. Z radością odkrywamy przed Wami sekret zaręczyn doskonałych, a jest nim idealny pierścionek zaręczynowy. Oczywiście zaręczyny to nie tylko pierścionek. Ważny jest czas i miejsce w jakim się oświadczycie, a także sposób w jaki to zrobicie, jednak gwoździem programu, tym, na którego każda z pań czeka jest on we własnej osobie – idealny pierścionek zaręczynowy. Złoty czy srebrny, z lśniącym czerwienią rubinem czy oszałamiającym diamentem, z dużym czy małym kamieniem, z jednym czy kilkoma oczkami? To wszystko tak naprawdę kwestia upodobań, jednak my postaramy się dzisiaj rzucić nieco więcej światła w temacie wyboru pierścionków zaręczynowych.

Pierwsze kroki…

Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać w kierunku kupna pierścionka zaręczynowego jest poznanie rozmiaru palca serdecznego swojej ukochanej. Jest to trudne, jeśli Twoja wybranka nie nosi pierścionków, co często się zdarza. Ale jak to mówią – na wojnie i w miłości wszystkie chwyty dozwolone – tak więc masz prawo śmiało rzucić się w wir intryg. Możesz na przykład poprosić kogoś z rodziny dziewczyny – mamę lub siostrę czy też jej przyjaciółki, by razem udały się do jubilera i nakłoniły przyszłą narzeczoną do zabawy w przymierzanie pierścionków. A może dzięki temu poznasz także jej gust w tej kwestii? Sprawa gustu co do wyboru biżuterii jest jeszcze trudniejsza niż by się to mogło wydawać. Owszem, są mężczyźni, którzy znają swoje kobiety tak dobrze, że raczej mają jako takie wyobrażenie o tym jak może wyglądać jej wymarzony pierścionek zaręczynowy, jednak dla wielu panów to nie lada problem. Rozwiązanie jest jedno – obserwuj swoją kobietę. Zwróć uwagę jaką biżuterię wybiera na co dzień. Jeśli lubi stawiać na minimalizm w tej i innych dziedzinach życia, prawdopodobnie jej idealny pierścionek zaręczynowy powinien być również minimalistyczny. Zaś jeśli pociągają ją bogate dodatki, prawdopodobnie pierścionek z większym kamieniem lub w nieco bardziej fantazyjnym wzorze sprawi, że podbijesz jej serce na nowo.

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?Przyjęło się, że diament to kamień doskonały, i że jak pierścionek zaręczynowy to tylko z diamentem. Wciąż, pomimo rosnącego wyboru jeśli chodzi o kamienie szlachetne, diamenty królują pośród innych klejnotów. Nic dziwnego. Diamenty to najtrwalsze z występujących w naturze minerałów. Nazwa „diament” wywodzi się z języka greckiego i oznacza coś niezniszczalnego lub też niepokonanego. Sama Marilyn Monroe zaśpiewała kiedyś, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety! Nic więc dziwnego, że z kamieniem tak szlachetnym, owianym tak wielką sławą, ciężko konkurować. Warto jednak wyjść trochę poza schemat i przyjrzeć się również innym opcjom. W naszym zakładzie złotniczym, drodzy panowie, znajdziecie pierścionki z kamieniami tak niezwykłymi i urokliwymi, że może warto przez chwilę zastanowić się jaki też kamień najlepiej odbijałby piękno Waszej ukochanej. Piorunujący stanowczą czerwienią rubin? Hipnotyzujący głębokim odcieniem zieleni szmaragd? Szafir, tak głęboko niebieski jak kolor jej oczu? Delikatny agat? Oryginalny granat? Topaz czy też ametyst? A może zmienny i jedyny w swoim rodzaju sułtanit? Pierścionki z sułtanitem to nowość na polskim rynku. Jedyne w swoim rodzaju, naprawdę wyjątkowe pierścionki z sułtanitem możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym i stacjonarnie w zakładzie złotniczym Markiewicz W Poznaniu.

By moment, w którym ona powie „tak” był naprawdę doskonały, a pierścionek, który jej podarujesz odbijał wszystkie jej pragnienia, na pewno warto poświęcić tej kwestii nieco więcej czasu.

Z jakiego materiału powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Podobnie jak w przypadku wyboru kamienia i tutaj mamy sporo opcji. Złoty pierścionek zaręczynowy to zdecydowanie faworyt wśród innych. Złoto to klasyczny i szlachetny materiał dostępny w kilku kolorach. Pierścionek zaręczynowy możemy otrzymać więc w odcieniu dobrze znanego każdemu żółtego złota, jednak równie popularne stają się pierścionki zaręczynowe z białego złota i pierścionki zaręczynowe z różowego złota. Kolejnym niemal równie popularnym kruszcem jest srebro. Srebrne pierścionki zaręczynowe są tańszą wersją dla panów z nieco mniejszym zapleczem finansowym. To nie oznacza jednak, że są mniej zachwycające. Pamiętajmy także, żeby przy wyborze pierścionka zaręczynowego nie kierować się ogólnymi opiniami, a gustem domniemanej narzeczonej. Przecież to ona będzie z dumą nosić na palcu symbol obietnicy wspólnego życia, jaką sobie niebawem razem zgodnie złożycie. Nie każdej kobiecie musi podobać się złoto.

Wzór pierścionka zaręczynowego

W tej kwestii panowie mają dwie opcje do wyboru – mogą skorzystać z szerokiej gamy dostępnych w zakładzie jubilerskim wzorów pierścionków lub przynieść własny projekt. Wybór pierścionków jest naprawdę spory i na pewno korzystając z dostępnej na miejscu puli wzorów, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojej przyszłej narzeczonej. Ci jednak, którzy pragną nieco bardziej się postarać i uczynić pierścionek zaręczynowy odrobinę bardziej osobistym oraz jedynym w swoim rodzaju, mogą zaprojektować jego własny wzór. Taki pierścionek zaręczynowy na pewno zachwyci i jednocześnie chwyci za serce potencjalną narzeczoną. Nasz zakład złotniczy zajmuje się wykonywaniem biżuterii na specjalne zamówienie. Możliwe jest również stworzenie pierścionka z posiadanego już materiału, co na pewno pozwoli zbić nieco jego koszty. Myśląc o tym jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy trzeba zwrócić również uwagę na dłonie naszej wybranki, ponieważ u pań o drobniejszych palcach lepiej będą prezentować się mniejsze pierścionki, a u tych o nieco większych dłoniach, pierścionki szersze i z większymi kamieniami. Chcąc by pierścionek zaręczynowy zyskał niepowtarzalny charakter warto również dodać do niego grawer. Warto wspomnieć, że w naszym zakładzie grawer otrzymujecie Państwo w cenie produktu.

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie kwestia ogólnie przyjętych norm, lecz rzecz gustu. Pierścionek zaręczynowy oraz „tak”, które usłyszycie zaraz po jego wręczeniu otworzą Wam furtkę do wspólnej przyszłości. Drodzy panowie, pamiętajcie, że jakiegokolwiek wyboru dokonacie, wasza wybranka będzie szczęśliwa przede wszystkim ze względu na wybranie właśnie jej jako swojej potencjalnej towarzyszki życia, a pierścionek zaręczynowy stanie się jedynie świadkiem jednej z najcudowniejszych chwil w Waszym życiu.