Co kupić na Pierwszą Komunię Świętą?

Co kupić na Pierwszą Komunię Świętą?
Data opublikowania:6 kwietnia, 2020 Kategorie:Pomysły na prezent

Już niedługo, w kwietniu, rozpocznie się w Polsce sezon Pierwszych Komunii Świętych i potrwa on do końca maja. Chłopcy i dziewczynki w wieku 8-9 lat przygotowują się powoli do tej uroczystości. Jest to ważny dzień dla wielu młodych katolików, ponieważ wtedy po raz pierwszy w życiu przyjmą ciało Chrystusa. Do Pierwszej Komunii Świętej dzieci przygotowują się przez cały rok pod okiem katechetów, księży i rodziców. Najpierw odbywa się msza święta wraz z ceremonią udzielenia sakramentu dzieciom, a następnie rodzinne spotkanie przy obiedzie, aby uczcić to specjalne wydarzenie w gronie najbliższych osób.

Podczas komunijnej uroczystości dzieci są odświętnie ubrane. Chłopcy zakładają garnitury, a dziewczynki białe suknie. W niektórych parafiach najmłodsi przystępują do Pierwszej Komunii w albach komunijnych, czyli w białych długich szatach w jednym wzorze. Przed Pierwszą Komunią dzieci muszą przystąpić po raz pierwszy do spowiedzi świętej, aby móc wziąć udział w komunii. Po mszy zazwyczaj wręcza się najmłodszym pamiątki komunijne i robi się zdjęcie grupowe.

Tradycją w Polsce stało się też przyjęcie komunijne, które organizuje się w domu lub w restauracji. Wówczas zaprasza się rodzinę i najbliższe osoby na wspólny uroczysty posiłek. Kolejnym zwyczajem jest też wręczenie prezentów dziecku, które świętuje tego dnia swoją Pierwszą Komunię. Niestety wybór odpowiedniego prezentu wcale nie jest taki łatwy.

Kiedyś najpopularniejszymi prezentami był rower i zegarek. Aktualnie trendy się zmieniły i na komunię można kupić naprawdę rozmaite upominki, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Przy wyborze odpowiedniego prezentu trzeba też zwrócić uwagę na to, co inni członkowie rodziny planują kupić, żeby nie powielić podarków.

Jedną z możliwości jest zakup złotej biżuterii, która z pewnością będzie trafionym prezentem dla dziecka i wspaniałą pamiątką z komunii. Lista produktów złotniczych, które będą pasowały na prezent z okazji Pierwszej Komunii, jest naprawdę spora. Dla chłopca i dla dziewczynki dobrym wyborem może być tradycyjny złoty medalik lub krzyżyk, który bez wątpienia będzie się kojarzył z tym ważnym dniem. Takie produkty można znaleźć w naszym salonie jubilerskim na ul. Wodnej 20 w Poznaniu albo w
sklepie internetowym pod linkiem: https://www.zaklad-zlotniczy.pl/medaliki-i-krzyzyki/. Dla dziewczynki można wybrać też piękne złote kolczyki, bransoletkę albo pierścionek.

Polecamy również złotą biżuterię na zamówienie jako pamiątkę dla dziecka. Będzie to dla młodego katolika prezent unikatowy i trwały. W naszym salonie jubilerskim można zaprojektować swoją biżuterię i dodać też grawer z dowolnym tekstem lub datą. Może być to data komunii albo jakiś cytat, na przykład z Pisma Świętego. Napis możemy wykonać na biżuterii, zegarku lub też przygotować specjalną tabliczkę pamiątkową z wybranym grawerem. Więcej na temat grawerowania biżuterii i zegarków można znaleźć tu: https://www.zaklad-zlotniczy.pl/grawerowanie-bizuterii-zegarkow/.

Wybranie odpowiedniej pamiątki na Pierwszą Komunię Świętą nie jest najłatwiejsze, ale nie jest też niemożliwe.Biorąc pod uwagę jak ważna jest to uroczystość dla dziecka i jego rodziny, to lepiej zdecydować się na prezent, który będzie nawiązywał do tego dnia i który będzie służył młodemu człowiekowi przez lata. Nie warto więc kupować konsoli do gier czy elektrycznej hulajnogi, ponieważ komunia święta to uroczysty, ważny dzień i lepszym prezentem będzie złoty medalik, czy też inny prezent, który będzie dziecku ten dzień przypominał.