Najsłynniejsze pierścionki zaręczynowe świata

Najsłynniejsze pierścionki zaręczynowe świata
Data opublikowania:3 listopada, 2021 Kategorie:Aktualności Pierścionki zaręczynowe Ślubny poradnik

Pierścionek zaręczynowy to zdecydowanie najcenniejszy dla kobiety element biżuterii, jaki może w swoim życiu otrzymać. Jaki pierścionek zaręczynowy ucieszy Twoją wybrankę? To już kwestia nie tyle trendów panujących obecnie na rynku jubilerskim, co osobistych preferencji konkretnej kobiety. Były jednak w historii pierścionki zaręczynowe, które od wielu lat inspirują, fascynują i zachwycają. Mowa tu oczywiście o tych kilku najsłynniejszych pierścionkach zaręczynowych na świecie. Pierścionkach, którymi zostawały obdarowywane przyszłe królowe, księżniczki oraz gwiazdy filmowe, a które do dziś niezmiennie stanowią obiekt zainteresowania na całym świecie.

Cejloński szafir księżnej Diany

To jeden z najsłynniejszych pierścionków zaręczynowych wszechczasów, który wywołał poruszenie na całym globie. Nie został wykonany na zamówienie, co spotkało się z oczywistym zdziwieniem oraz doprowadziło do ogólnego oburzenia niemal całej rodziny królewskiej. Księżna Diana sama wybrała dla siebie pierścionek zaręczynowy z katalogu pracowni Grown Jeweller Gerrard & Co., co oznaczało mniej więcej tyle, że taki sam pierścionek mógł kupić każdy, kogo tylko było na niego stać. Pierścionek, na który padł wybór stworzony został przez Gerrard’a, królewskiego jubilera, na wzór broszki zamówionej w 1840 r. przez księcia Alberta dla królowej Wiktorii. Wykonany z białego złota z cejlońskim szafirem otoczonym czternastoma diamentami, dziś wycenia się na ponad 300 tys. funtów. 

Przekazywanie pierścionka zaręczynowego z pokolenia na pokolenie to niewątpliwie piękny zwyczaj, który został zapoczątkowany przez księcia Williama, syna Lady Diany. To właśnie książę William podarował pierścionek matki, swojej wybrance serca – Kate Middleton. Przez jakiś czas po rozpadzie małżeństwa Diany i Karola, mówiło się, że to wina pierścionka zakupionego z ogólnodostępnej oferty, a nie wykonanego tradycyjnie na zamówienie, jednak jak widać małżeństwo Kate i Williama, pomimo złowróżbnego przesądu, ma się dobrze.

Pierścionek z brylantem Grace Kelly

Ach, cóż to była za miłość! Do dziś wspomina się romantyczne uczucie, które ponad pół wieku temu połączyło amerykańską gwiazdę filmową Grace Kelly i księcia Monako Rainiera III. Poznali się na festiwalu w Cannes w czasie, gdy wykonywane było wspólne zdjęcie i podobno od razu między nimi zaiskrzyło. Niespełna rok później Grace była już narzeczoną Rainiera. Pierścionek od Cartiera, który przypieczętował zaręczyny szczęśliwej pary dziś wyceniany jest na 4 miliony dolarów. Ten przepiękny wyrób jubilerski o niezwykle geometrycznej formie, został wykonany z platyny i zawiera aż trzy diamenty, z czego jeden liczy sobie prawie 11 karatów. Ciekawostkę może stanowić fakt, że książę Rainier w pierwszej kolejności podarował swojej wybrance pierścionek wysadzany diamentami i rubinami, który szybko został zastąpiony opisywanym 11-karatowym modelem, gdy tylko książę zorientował się, że wśród gwiazd panuje właśnie moda na duże pierścionki.

Legendarne złote krążki Audrey Hepburn

Pierścionek zaręczynowy, który wzbudzał i wciąż wzbudza niemałe zainteresowanie, to pierścionek, który Audrey Hepburn otrzymała od swojego pierwszego męża – Mela Ferrera. Pierścionek na wskroś niezwykły, ponieważ w jego skład wchodzą aż trzy krążki – każdy z innego koloru złota. Wewnątrz każdego pierścionka – żółtego, białego i różowego – został osadzony idealnie uformowany, niewielki 3-5 karatowy diament. Znana z niezwykłej elegancji i wyczucia smaku Audrey Hepburn podobno nigdy nie nosiła wszystkich pierścionków na raz. Wolała zakładać je osobno, by w każdej sytuacji zachować swój naturalny styl. Trudno powiedzieć, który z pierścionków wchodzących w skład słynnego trio był jej ulubionym, ponieważ wszystkie zdjęcia, na których widać Audrey z pierścionkami od Ferrea są niestety czarno białe. Audrey do dziś wspominana jest jako ikona świata mody – naturalna, delikatna i przez to piękna.

Drugi pierścionek zaręczynowy Jacqueline Kennedy

Pięć lat po straszliwej stracie swojego pierwszego męża, prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna Kennedy’ego, Jacqueline Kennedy zaręcza się z miliarderem Arystotelesem Onassisem. Decyzję przyszłych małżonków przypieczętowuje pierścionek, w którym osadzony zostaje jeden z najcenniejszych klejnotów XX wieku.  Pomimo, że małżeństwo to nie należało do najbardziej udanych, nie da się zaprzeczyć, iż pierścionek, którym została zawiązana decyzja o jego zawarciu to z pewnością jeden z najwspanialszych pierścionków zaręczynowych, jakie kiedykolwiek stworzono. Osadzony w biżuterii imponującej wielkości kamień o pięknym szlifie markizy, to jeden z zaledwie osiemnastu diamentów na całym świecie, pochodzących z 601-karatowego diamentu odkrytego w 1961 r. w Lesotho na terenie Afryki. O jego wartości może świadczyć fakt, że 30 lat później zostaje sprzedany na aukcji za 2,6 mln dolarów.

Pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety

Wróćmy na moment do brytyjskiej rodziny królewskiej. Pierścionek, który od niemal 70 lat gości na dłoni królowej Elżbiety II, to z pewnością biżuteria warta wspomnienia. W 1946 r. przyszły małżonek królowej, Filip, zlecił wykonanie pierścionka zaręczynowego dla swojej ukochanej w londyńskiej firmie jubilerskiej – Philipa Antrobusa. Pierścionek wykonany z platyny został zwieńczony 3-karatowym diamentem pochodzącym z tiary księżnej Alicji Battenberg – matki księcia. Pierścionek zaręczynowy otrzymany od męża wraz z obrączką ślubną, jest biżuterią, której królowa podobno nigdy nie zdejmuje.

Jak widać wiele z pierścionków zaręczynowych, którymi na przestrzeni lat obdarowywane były najsłynniejsze kobiety na świecie do dziś owiane są aurą wyjątkowości. Wybierając pierścionek zaręczynowy dla swojej wybranki warto szukać inspiracji, a pierścionki aktorek i przyszłych królowych to z pewnością kopalnia pomysłów. Polecamy przyjrzeć się bliżej kilku pierścionkom z naszej kolekcji. Jeśli zależy Ci na królewskich oświadczynach, zwróć uwagę na nasz pierścionek z topazem i 12 brylantami oraz pierścionek z białego złota z szafirem i brylantami. To pozycje inspirowane typowo biżuterią o bogatym, królewskim charakterze. Przepięknie prezentuje się również nasz pierścionek zaręczynowy z topazem w kształcie serca, który urzeka swoją niezwykłą formą, a jeśli chcesz postawić na nieco bardziej klasyczną gamę kolorystyczną, jednak wciąż w królewskim tonie, polecamy pierścionek zaręczynowy PB-0083. Najważniejsze jest jednak to, by pierścionek, który wybierzesz podobał się Twojej przyszłej narzeczonej i stał się początkiem waszego wspólnego życia.


Pierścionki zaręczynowe w naszym sklepie