Data opublikowania:12 października, 2023 Kategorie:Naprawy renowacje

Naprawa zniszczonego pierścionka

Opis realizacji:

Naprawa zniszczonego pierścionka to jedna z naszych wielu usług złotniczych, które świadczymy regularnie. Jednocześnie jest to jedna z prac złotniczych, której wykonanie niesie z sobą największą satysfakcję. Efekt po naprawie zniszczonej biżuterii wart jest każdego wysiłku włożonego w pracę nad nim. Pierścionki, podobnie jak inne wyroby jubilerskie, mogą ulec uszkodzeniu w różnych sytuacjach. Jednym z najczęstszych problemów jest wygięcie. Może to nastąpić w wyniku upadku, przygniecenia lub innych zdarzeń losowych. Bez względu na powód odkształcenia pierścionka, radzimy nie próbować naprawiać go samodzielnie za pomocą domowych metod. Zniekształcona biżuteria potraktowana nieodpowiednimi metodami naprawczymi może ulec jeszcze większej deformacji, a nawet nieodwracalnemu zniszczeniu produktu. W takim przypadku warto udać się do złotnika, który podejdzie do tematu w profesjonalny sposób i szybko upora się z problemem odkształconego pierścionka.

Naprawa pogiętego pierścionka polega na jego wyprostowaniu. Do tego celu stosuje się różne metody, w zależności od stopnia wygięcia i rodzaju materiału, z którego wykonany jest pierścionek. Naprawę złotego pierścionek, który widzicie Państwo na zdjęciach rozpoczęliśmy od naprostowania za pomocą specjalnego rygla. Dzięki temu udało nam się przywrócić mu dawny kształt oraz uzyskać odpowiedni rozmiar produktu. Widoczne miejsce pęknięcia zalutowaliśmy. Pierścionek został również wyczyszczony i tym sposobem produkt zyskał także całkowicie nowe oblicze.

Prostowanie pierścionka to w większości przypadków całkiem prosta i dosyć szybka usługa, dzięki której Twoja biżuteria ma szansę wrócić do stanu sprzed uszkodzenia. Po takiej naprawie możliwe jest cieszenie się zupełnie odnowioną biżuterią przez kolejne lata.

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług naprawczych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez formularz, który znajdziesz tutaj.

Galeria