Data opublikowania:31 maja, 2023 Kategorie:Biżuteria na zamówienie Zawieszki

Srebrna oprawa do kamienia

Opis realizacji:

Srebrna oprawa do kamienia to realizacja, którą wykonaliśmy na prośbę naszej klientki. Pani zgłosiła się do nas z wyjątkowym kamieniem – kwarcem rutylowym. Kamień już oszlifowany w kształt dużej łezki prezentował się naprawdę niezwykle. Kwarc rutylowy inaczej zwany „igiełkowym” to odmiana kwarcu z obecnymi wewnątrz wrostkami rutylu. Wrostki wewnątrz kamienia potocznie nazywane są „anielskimi włosami” i „włosami wenus”.

Klientka zażyczyła sobie, abyśmy wykonali oprawę do posiadanego przez nią pięknego minerału. Stworzyliśmy prostą ramkę z najwyższej jakości srebra próby 925. Zawieszka otrzymała kółeczko oraz krawatkę, przez którą można przeciągnąć łańcuszek, a sam kamień zamknęliśmy w czterech srebrnych łapkach. Zawieszka prezentuje się prosto i nowocześnie, ale jest to efekt zamierzony, którego życzyła sobie klientka. Taka oprawa do kamienia bez zbędnych zdobień, doskonale uwidacznia minerał, nie przyćmiewając go zbędnymi dodatkami.

Wykonanie oprawy do kamienia to świetny pomysł, jeśli posiadasz minerały lub kamienie, które chciałbyś na co dzień nosić blisko siebie. Biżuteria z naturalnymi kamieniami i minerałami to nie tyko przepiękna ozdoba, ale również doskonała okazja, aby cieszyć się ich właściwościami przez cały dzień, niezależenie od okazji. Wiele kamieni naturalnych, jak chociażby wybrany przez naszą klientkę kwarc rutylowy, posiada szereg właściwości pro zdrowotnych, wspierających ciało i ducha. Kwarc rutylowy działa jak antydepresant – rozwesela, pomaga doceniać i zauważać drobne przyjemności dnia codziennego.

Galeria