Data opublikowania:22 grudnia, 2023 Kategorie:Biżuteria na zamówienie Zawieszki

Złota oprawa do kamienia klientki

Opis realizacji:

Oprawa kamienia jest usługą, którą świadczymy bardzo często. Wielu z klientów korzystających z naszych usług było w posiadaniu kamieni szlachetnych, z którymi nie bardzo wiedzieli co mają zrobić. Część klientów korzystających z usługi oprawy kamienia ma pomysł na to jaki produkt chcą otrzymać, część jednak liczy na fachową poradę w tej sprawie. Nie wszystkie kamienie nadają się do każdego rodzaju biżuterii. Duże znaczenie ma tutaj szlif i wielkość kamienia. Planując oprawę posiadanego kamienia szlachetnego, warto zwrócić się o poradę do złotnika, który zaproponuje możliwe i najbardziej optymalne rozwiązania.

Do poniższej realizacji otrzymaliśmy sporej wielkości rubin o kształcie markizy. Klientka zdecydowała się na oprawienie kamienia w zawieszce. Do wykonania oprawy użyliśmy złota próby 585. Kamień zamknęliśmy w czterech, złotych łapkach w prostej, lekko zaginającej się ku tyłowi oprawie, by jak najlepiej uwydatnić piękno kamienia. Całość wykończyliśmy metodą polerowania, na wysoki połysk. Dzięki temu zawieszka, pomimo swojej prostej formy, pięknie połyskuje, przyciągając spojrzenie.

Jeśli ty również posiadasz kamień, który chcesz oprawić, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy w zakładce biżuteria na zamówienie lub osobistą wizytę w naszym zakładzie. Na miejscu szczegółowo omówimy dostępne możliwości oprawy Twojego kamienia. Oprawa kamienia to doskonały sposób na podarowanie posiadanym kamieniom drugiego życia. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Galeria