Data opublikowania:1 września, 2023 Kategorie:Naprawy

Prostowanie odkształconego pierścionka

Opis realizacji:

Prostowanie pierścionka to usługa, którą w naszej pracowni świadczymy regularnie. Pogięta biżuteria to często efekt nieszczęśliwego wypadku lub niewłaściwego traktowania biżuterii. Jakikolwiek nie byłby powód odkształcenia pierścionka, radzimy nie brać się samodzielnie za jego naprawę. Zniekształcona biżuteria potraktowana nieodpowiednimi metodami naprawczymi może ulec jeszcze większej deformacji, a nawet nieodwracalnemu zniszczeniu produktu. W takim przypadku warto udać się do złotnika, który podejdzie do tematu w profesjonalny sposób i szybko upora się z problemem odkształconego pierścionka.

Ostatnie nasze zlecenie na tego typu naprawę złotniczą przyjęliśmy od klientki, której pierścionek uległ poważnemu odkształceniu. Takie odkształcenie przede wszystkim wygląda nieestetycznie, a w wielu przypadkach uniemożliwia noszenie pierścionka. Złoty pierścionek naprostowaliśmy za pomocą specjalnego rygla, dzięki któremu udało nam się przywrócić mu dawny kształt oraz uzyskać odpowiedni rozmiar. Pierścionek został również wyczyszczony i tym sposobem produkt zyskał także całkowicie nowy blask. Realizacja warta wysiłku, zwłaszcza w przypadku, gdy w grę wchodzi produkt, z którym nasi klienci są bardzo związaniu. W tym przypadku był to pierścionek zaręczynowy, który z całą pewnością miał dla klientki ogromną wartość sentymentalną.

Prostowanie pierścionka to przeważnie prosta i szybka usługa, dzięki której Twoja biżuteria może wrócić do stanu sprzed uszkodzenia. Po takiej naprawie możliwe jest cieszenie się piękną biżuterią przez kolejne lata.

Galeria